NAC heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 3-1 verloren. En dat, terwijl de ploeg tachtig minuten lang de thuisclub dik de baas was.
Leonardo had bij rust al aanspraak kunnen maken op de titel 'Man van de Wedstrijd', maar de snelle aanvaller toonde zich één keer te altruïstisch en een paar keer te slordig bij het afleggen van de bal. Hij deed het ook een paar keer goed, maar toen kwam tot twee keer toe Kwakman niet goed uit met zijn passen, waardoor hij niet lekker uit kon halen. FC Utrecht wist in die fase niet hoe het 't had en trainer Du Chatinier wisselde in arren moede zijn linksback maar, die dolgedraaid door Leonardo wankelend naar de zijlijn ging. De thuisclub stelde er in dat eerste bedrijf een goed schot van Asare tegenover, al in de tweede minuut, en een knappe aanval via Mertens, die zag dat zijn voorzet door Vandenbergh tegen de paal werd geschoten.
NAC was in de eerste helft dus dik de betere ploeg, maar verzuimde om al afstand te nemen. Zoals de laatste tijd wel vaker bleek de rust een hinderlijke onderbreking voor NAC. De ploeg leek wat ongeconcentreerd uit de kleedkamer te komen en binnen een kwartier stond het zomaar 2-0 voor de gastheren. Bij de 1-0 had NAC een ingooi, FC Utrecht veroverde de bal, de bal werd de 16 binnengebracht en Vandenbergh mocht draaien en uithalen. De tweede treffer was een mooie en kwam op naam van Gianluca Nijholt. Hij had al eens mogen oefenen, maar zijn eerste vrije trap werd door Ten Rouwelaar nog net uit de kruising geranseld. De tweede was van iets dichterbij en ging met hoge snelheid naar dezelfde kruising. Ditmaal had de NAC-doelman geen antwoord.
Het was toch een beetje de wereld op zijn kop. FC Utrecht dat ineens met 2-0 voor stond. Dat vond NAC zelf ook. De ploeg hervond zichzelf snel en ging direct op zoek naar de aansluitinsgtreffer. Die viel al vlot. Een corner van Gorter werd door Amoah tot doelpunt gepromoveerd. Daarna zette NAC alles op alles om de gelijkmaker af te dwingen. Dat die goal niet viel, zal in Utrecht tot in lengte van dagen als een wonder worden beschouwd. De ene na de andere aanval rolde in die tweede helft op het doel van FC Utrecht af. En NAC kwam heel dicht bij die verdiende gelijkmaker: tot twee keer toe werd er een bal van de lijn gehaald en Fehér schoot op de lat. In blessuretijd viel op de counter de bevrijdende 3-1 voor de Utrechters.
Robert Maaskant vond dat NAC meer verdiend had. "We hebben genoeg kansen gecreëerd en we hadden die gelijkmaker ook verdiend, maar helaas, hij viel niet. Desondanks kunnen we terugkijken op een prima wedstrijd. Alleen hadden we na rust even een fase waarin ons spel wat minder was, mede waardoor we op achterstand kwamen. Bijzonder spijtig."
FC utrecht - NAC 3-1
Scheidsrechter: Van Sichem
Toeschouwers: 22.300
Gele kaart: Penders, Gorter, Schilder (NAC), Mertens, Asare (FC Utrecht)
55' Vandenbergh 1-0
59' Nijholt 2-0
61' Amoah 2-1
90' Mulenga 3-1
FC Utrecht; Vorm; Cornelisse, Keller, Wuytens, Lensky (35' Nesu); Mertens, Silberbauer, Van Dijk (46' Nijholt), Asare; Vandenbergh, Mulenga.
NAC: Ten Rouwelaar; Elshot, Penders, Zwaanswijk, Schilder; Gorter (63' Kolkka), Fehér (87' Reuser), Kwakman; Leonardo, Amoah, Lurling.
Wil je de wekelijkse NAC Nieuwsbrief ontvangen? Schrijf je dan nu in!












