De technische staf had flink moeten schuiven, maar uiteindelijk stond er een ploeg die VVV-Venlo met een 2-0 aan de broek naar huis wist te sturen.
Toch leek het er aanvankelijk helemaal niet op dat NAC deze wedstrijd relatief gemakkelijk zou gaan winnen. NAC begon flets, initiatiefloos. Het leek wel alsof de ploeg nog gevangen zat in de teleurstelling van woensdag, toen de ploeg volkomen onverwacht werd uitgeschakeld in de beker. VVV speelde in die eerste fase fris en fruitig en creëerde zich een tweetal kansen. Een schot van Van Kouwen werd door Ten Rouwelaar met moeite tot corner verwerkt en Garcia schoot rakelings over na een goede actie van Schaken.
Na een kwartiertje begon NAC langzaam wat op stoom te komen. VVV werd teruggedrongen en er onstonden kansjes, met name voor De Graaf en Gorter, waarbij de laatste te lang aarzelde met het afspelen van de bal. NAC kwam voor rust wel nog op 1-0. Een voorzet van Kolkka ging over alles en iedereen heen en viel pardoes in de voeten van Zwaanswijk, die goed was doorgelopen tot bij de tweede paal. Hij had geen moeite de bal over de lijn te drukken. Een klap voor VVV, dat doelpunt.
Dat bleek in de tweede helft. NAC had geen kind meer aan de ploeg uit Venlo. Natuurlijk bleef de 1-0 een linke tussenstand, maar de Limburgers konden NAC niet meer in verlegenheid brengen. En dus was het wachten op de 2-0. Die viel een kwartier voor tijd. Lange bal van Elshot, uitstekend aangenomen door Lurling, die zo het strafschopgebied in kon. Het leek alsof hij niet meer bij de bal kon en dat dacht waarschijnlijk ook doelman Boffin, maar hij zag een fractie van een seconde later de inzet van Lurling tussen zijn benen door in het doel verdwijnen.
Daarmee was het pleit definitief beslecht en kon NAC de wedstrijd rustig uitspelen, in de wetenschap dat dinsdag alweer de volgende (thuis-)wedstrijd wacht, tegen AZ.
NAC - VVV-Venlo 2-0
Scheidsrechter: Liesveld
Toeschouwers: 17.750
Gele kaart: Elshot, Snoyl (NAC); Timisela, Verdellen, García, Ahahaoui (VVV-Venlo)
41' Zwaanswijk 1-0
74' Lurling 2-0
NAC: Ten Rouwelaar; Elshot, Kwakman, Zwaanswijk, Snoyl; De Graaf, Gilissen, Schilder; Kolkka, Lurling (86' Reuser), Gorter (89' Bayram).
VVV-Venlo: Boffin; Timisela, Verdellen, Van Kouwen, Fleuren; Leemans, García, Auassar (62' Van Dessel); Schaken, Calabro (64' Uchebo), Ahahaoui (82' Dadda).
Wil je de wekelijkse NAC Nieuwsbrief ontvangen? Schrijf je dan nu in!












