Sluiten

“NAC volgt mij al langere tijd en ik de club ook. De promotiefinale (6-2) tegen Excelsior Rotterdam heb ik ook vanaf de tribune gekeken”, vertelt de kersverse aanwinst. “Toen raakte ik al overtuigd. Na elke actie volgde er gejuich en geschreeuw. Die sfeer was niet normaal. Daar word je voetballer voor. Dat geeft je als speler een enorme boost. Sindsdien ben ik NAC vrij actief blijven volgen.”

DNA van NAC

Van Hecke gedijt goed bij een fanatiek publiek. “Het is moeilijk te omschrijven, maar het geeft mij meer energie. Dat heb ik bij mijn vorige clubs ook al gehad. Als ik dan hoor dat er zoveel seizoenkaarten zijn verkocht... Dat is alleen maar positief. Ik leef ervoor om voor dat soort clubs te spelen. Eigenlijk heb ik altijd wel een goede band gehad met de supporters. Bij Zulte Waregem, KV Mechelen en ook bij SK Beveren.”

Hoe omschrijft Van Hecke zichzelf als voetballer? “Ik ben een box-to-box-middenvelder die op verschillende posities op het middenveld kan spelen en probeer altijd de voetballende oplossing te zoeken. Ik ben iemand die zijn truitje altijd nat wil maken voor de club. Ik ga er honderd procent in. Ik denk dat dat wel past bij het DNA van NAC. Gelukkig heb ik de afgelopen seizoenen al veel wedstrijden op het hoogste niveau van België mogen spelen. Ik reken mijzelf niet per se meer tot de jongere spelers”, zegt hij met een knipoog.

Bourgondisch Breda 

Van Hecke woont in Antwerpen en groeide op in Oost-Vlaanderen. “Het is een feit dat ik nu voor het eerst in het buitenland ga spelen, maar zo voelt dat natuurlijk niet echt. Ik heb Breda al wel eens bezocht en ken de verhalen over de stad. De cultuur lijkt wel een beetje op de Vlaamse. Zundert en Breda zijn niet heel ver, hè.” En buiten het voetbal om? “Ik studeer naast het voetbal nog Marketing en Communicatie in Antwerpen. Uiteraard vind ik het belangrijk om ook buiten het voetbal een vak te leren. Ik ben graag met familie en vrienden en speel padel als ik de tijd heb.”

“Jan Van den Bergh en trainer Carl Hoefkens ken ik uiteraard vanuit het Belgische voetbal”, zegt Van Hecke. “En met Fredrik Oldrup Jensen heb ik nog even gespeeld bij Zulte Waregem. Dat was mijn eerste training bij de eerste ploeg. Ik weet niet of hij mij nog herinnert. Ik kijk ernaar uit om met alle mensen rondom de club kennis te maken en vanaf woensdag op het veld te staan. Ik wil samen met alles en iedereen NAC terugbrengen naar de Eredivisie. Dat is voor mij ook een van de redenen dat ik naar hier ben gekomen. Ik voel heel veel vertrouwen van beide kanten.”

Van Hecke gaat bij NAC met rugnummer 78 spelen en dat heeft een bijzondere reden. “Mijn opa is op 78-jarige leeftijd overleden en hij was altijd mijn grootste supporter. Hij was bij iedere wedstrijd en vandaar dat ik hem wil eren met dit rugnummer. Ik vind het mooi dat NAC daaraan kan meewerken.”

ms21081377649[1]

Ook een wedstrijd van NAC bijwonen?

Wil jij een keer een Avondje NAC bijwonen? Dat kan! Klik op de button hieronder en bestel je tickets.