Sluiten

Trainer Carl Hoefkens moet afwijken van de basis-11 die hij twee weken geleden het veld instuurde in de thuiswedstrijd tegen N.E.C. Nijmegen. Sana Fernandes is geschorst en Cherrion Valerius geblesseerd. De jonge verdediger wordt vanuit het uitvak een hart onder de riem gestoken met een fraai spandoek.

Nadat beide ploegen elkaar in de beginfase wat aftasten, neemt de thuisploeg het voortouw aan de hand van Younes Namli. De aanvoerder lost het eerste schot van de wedstrijd en komt een minuut na dat schot vrij voor keeper Daniel Bielica met een snoeiharde kopbal. De sluitpost van NAC reageert adequaat.

Gaandeweg de tweede helft neemt de Bredase bravoure toe en is de formatie veelvuldig met mooie uitbraken op de helft van PEC Zwolle te vinden. Alhoewel het aantal kansen op één hand te tellen is, zit er wel een kansrijke poging tussen. Een kwartier voor rust spat een giftige kopbal van Ómarsson op de lat uit elkaar op aangeven van Leemans.

De wind lijkt uit de zeilen genomen door een vermeende handsbal van Leo Greiml in het eigen 16-meter gebied. De VAR besluit na enig wikken en wegen om geen penalty toe te kennen. Jamiro Monteiro mikt hierna een afstandsschot over om de eerste helft een passend einde te geven.

In de tweede helft is het een dubbeltje op z’n kant. Er zijn alleraardigste aanvallen voor NAC, maar ook enkele kansen voor PEC Zwolle. Carl Hoefkens blijkt een gouden pik te hebben met zijn wissels. Vijf minuten na de rust brengt de oefenmeester Raul Paula in. Paula neemt enkele minuten na zijn invalbeurt de bal op de pantoffel. Wordt deze inzet nog gekeerd, het vervolg is wel trefzeker wanneer Paula afgeeft op Ómarsson. De spits maakt op voortreffelijke wijze af en is hiermee voor het eerst dit seizoen trefzeker.

Ook na de openingstreffer blijft het spel op en neer golven. Gaandeweg de tweede helft vordert manifesteren de Blauwvingers zich wel prominenter op de helft van NAC, maar een tweede goal van Ómarsson (op aangeven van Janosek) gooit de deur in het slot. PEC Zwolle doet nog wel wat terug via oud-NAC speler Kaj de Rooij, maar het is te weinig te laat.

Volgende week viert de ploeg op 26 oktober de bevrijding van Breda met een thuiswedstrijd in het eigen Rat Verlegh Stadion tegen RKC Waalwijk. De wedstrijd is uitverkocht.

 

PEC Zwolle

logo peczwolle4
1 - 2
nac breda logo matches

NAC Breda

Dylan Mbayo
(F. Krastev)
46'
Odysseus Velanas
(Simon Graves Jensen)
46'
Thierry Lutonda
(Damian van der Haar)
65'
Kaj de Rooij
(Davy van den Berg)
66'
Eliano Reijnders
(Sherel Floranus)
79'
Kaj de Rooij
(Dylan Mbayo) (1-2)
81'
Anouar El Azzouzi
86'
54'
Raul Paula
(Adam Kaied)
54'
Elías Már Ómarsson
(Raul Paula) (0-1)
54'
Casper Staring
(Lars Mol)
66'
Dominik Janošek
(Clint Leemans)
75'
Boy Kemper
78'
Elías Már Ómarsson
(0-2)
84'
Terence Kongolo
(L. Sauer)
84'
Boyd Lucassen
(Fredrik Jensen)
96'
Daniel Bielica

PEC Zwolle

28
Simon Graves Jensen
35
Jamiro Monteiro
6
Anouar El Azzouzi
1
Jasper Schendelaar
10
Davy van den Berg
9
Dylan Vente
33
Damian van der Haar
2
Sherel Floranus
4
Anselmo Garcia McNulty
7
Younes Namli
11
Dylan Mbayo
50
Filip Yavorov Krastev
40
Mike Hauptmeijer
25
Kenneth Vermeer
5
Thierry Lutonda
3
Olivier Aertssen
23
Eliano Reijnders
22
Kaj de Rooij
18
Odysseus Velanas
38
Teun Gijselhart
34
Nick Fichtinger
30
Ryan Thomas
29
Thomas Buitink
11
Dylan Mbayo

NAC Breda

20
Fredrik Jensen
14
Adam Kaied
4
Boy Kemper
12
Leo Greiml
28
Lars Mol
99
Daniel Bielica
10
Elías Már Ómarsson
17
Roy Kuijpers
5
Jan Van den Bergh
25
Cherrion Valerius
16
Maximilien Balard
8
Clint Leemans
77
L. Sauer
9
Kacper Kostorz
6
Casper Staring
23
Terence Kongolo
39
Dominik Janošek
2
Boyd Lucassen
15
Enes Mahmutovic
7
Matthew Garbett
11
Raul Paula
49
Tein Troost
1
Roy Kortsmit
17
Roy Kuijpers
ms21081377649[1]

Ook een wedstrijd van NAC bijwonen?

Wil jij een keer een Avondje NAC bijwonen? Dat kan! Klik op de button hieronder en bestel je tickets.

vriendenloterij
soccernews3