Feiten & weetjes NAC-FC Twente
Morgenavond ontvangt NAC FC Twente in het Rat Verlegh Stadion. Om 18:30 uur fluit scheidsrechter Siemen Mulder voor het beginsignaal. Voor dit duel zijn een aantal feiten en weetjes op een rij gezet.
• NAC en FC Twente troffen elkaar eerder precies 50 keer in Breda op Eredivisieniveau. Twintig maal bleven de drie punten in Breda, terwijl de Tukker zeventien keer wisten te winnen. Dertien keer eindigde het duel in een gelijkspel. In deze 50 duels liet De Parel van het Zuiden het thuispubliek 62 keer juichen, 53 keer was het het uitvak wat feestvierde.
• De all-timetopscorer namens NAC tegen FC Twente is Earnest Stewart. In de tien duels die hij ooit als NAC’er tegen Twente speelde, wist hij vier keer te scoren. Namens FC Twente vond Blaise Nkufo het vaakst het net tegen NAC, drie keer.
• De grootste overwinning in de Eredivisie werd behaald op 27 november 1960. Aan de Beatrixstraat werd het destijds 5-1 tegen het toenmalige sc Enschede. De grootste winstpartij van FC Twente in Breda was echter twee jaar ervoor. De Tukkers vertrokken op 14 september 1958 met 0-3 terug naar Twente.
• In totaal maakte een elftal spelers de overstap naar Twente of andersom. De eerste was Martien Vreijsen in 1982, waarna na hem onder andere Ronnie Stam, Thilo Leugers en Robbert Schilder volgden.
• De laatste wedstrijd tussen NAC en FC Twente in Breda eindigde in het seizoen 2014/2015 in 1-1. Adnane Tighadouini, nu in Twentse dienst, scoorde in de blessuretijd de gelijkmaker voor de thuisploeg uit een penalty.
• Het eerste en tot nu toe enige landskampioenschap van FC Twente werd in 2010 behaald in Breda. Op 2 mei beslisten Bryan Ruíz en Miroslav Stoch de eindstand op 0-2 waardoor het kampioenschap de Tukkers niet meer kon ontgaan.
11 dec 2017
Ook een wedstrijd van NAC bijwonen?
Wil jij een keer een Avondje NAC bijwonen? Dat kan! Klik op de button hieronder en bestel je tickets.