Sluiten

Sydney van Hooijdonk zet NAC in de eerste helft tegen PEC Zwolle met twee doelpunten op het goede spoor, maar ziet de tegenstander in de tweede helft langszij komen.

De avond is een ode aan de eerste avondwedstrijd van de club onder kunstlicht van 27 december 1975. Bob Maaskant verzorgt de toss. “Mijn spelers gingen met geslepen ijzeren noppen en als wilde koeien de wei in,” memoreert de oud-trainer voorafgaand aan de wedstrijd in een interview.

Na zijn toss volgen de selectiespelers van Hoefkens zijn historische voorbeeld. Althans voor een helft. Al na twee minuten moet de keeper van PEC naar adem happen na een schermutseling in zijn doelmond.

NAC blijft na die eerste stoot de dienst uitmaken, maar twee gevaarlijke corners vinden hun uiteindelijke doel niet. Ook halverwege de eerste helft, wanneer de aanval van NAC voor even een Europese topploeg imiteert, blijft een score uit. Een handje van keeper Schendelaar voorkomt een doelpunt van Nassoh.

Een kwartier voor rust wordt een voorzet van Lewis Holtby van de lijn gehaald en groeit in alle hoeken van het Rat Verleg Stadion het geloof dat de voorsprong een kwestie van tijd is. Een minuut later is het zover, wanneer Van Hooijdonk zichzelf vrij kapt en uit de tweede linie onberispelijk raakt schiet.

NAC is hierna ontketend en PEC is totaal de weg kwijt. De 2-0 valt uit een penalty na een overtreding van Jan Faberski op Boy Kemper. Het is de tweede van Van Hooijdonk, die daarmee zijn onofficiële doelpuntenaantal opkrikt naar 6 stuks.

Toch is dat niet het einde van een fraaie avond. Net voor rust doen de Zwollenaren iets terug en dat brengt de tribunes terug op aarde.

NAC is hierna geen schim van zichzelf. Van Hooijdonk lijkt na de pauze zijn hattrick binnen te hengelen, maar voor de zoveelste keer wordt een fantastisch doelpunt afgekeurd vanwege buitenspel. Dat geeft ruimte aan de bezoekers om zelf het spel te maken. Twee dotten van kansen worden geneutraliseerd, waardoor de gelijkmaker uit blijft.

NAC roept hierna de problemen over zichzelf af. PEC, dat voor de rust rijp is voor de slacht, maakt een opzienbarende wederopstanding. De gelijkmaker komt van de voet van Jamiro Monteiro.

Het zelfcorrigerende vermogen moet van drie wissels komen. Lucassen, Leemans en Paula mogen de laatste tien minuten orde op zaken brengen. De omzettingen lijken effect te hebben, want opeens is het NAC weer dat de dienst uit maakt. Kemper trapt in deze fase van dichtbij over. Talvitie schiet van dichtbij net naast.

Het is de opmaat naar een spannend slot. Van Hooijdonk krijgt in de slotminuten een vrije trap over de muur, maar keeper Schendelaar gunt de spits van NAC de kroon op zijn werk niet. Tot overmaat van ramp kopt Hillen in de allerlaatste speelseconden van dichtbij naast.

NAC moet er aanstaande vrijdag alweer staan. De formatie reist dan af naar SC Heerenveen. De wedstrijd in Friesland start om 20 uur.

NAC Breda

nac breda logo matches
2 - 2
logo peczwolle4

PEC Zwolle

Sydney van Hooijdonk
(Lewis Holtby) (1-0)
34'
Sydney van Hooijdonk
(2-0)
40'
Juho Talvitie
(Charles-Andreas Brym)
65'
Clint Leemans
(Mohamed Nassoh)
79'
Raul Paula
(Kamal Sowah)
79'
Boyd Lucassen
(Cherrion Valerius)
80'
Pepijn Reulen
(Lewis Holtby)
87'
22'
Sherel Floranus
43'
Koen Kostons
(Sherel Floranus) (2-1)
46'
Dylan Mbayo
(Jan Faberski)
61'
Olivier Aertssen
(Tristan Gooijer )
61'
Nick Fichtinger
(Ryan Thomas )
65'
Simon Graves
67'
Jamiro Monteiro
(Nick Fichtinger) (2-2)
83'
Shola Shoretire
(Kaj de Rooij)
87'
Thijs Oosting
92'
Gabriël Reiziger
(Thijs Oosting)

NAC Breda

25
Cherrion Valerius
16
Max Balard
16
Max Balard
7
Charles-Andreas Brym
2
Boyd Lucassen
4
Boy Kemper
10
Mohamed Nassoh
12
Leo Greiml 
14
Kamal Sowah
17
Sydney van Hooijdonk
20
Fredrik Oldrup Jensen 
22
R. Hillen
32
Juho Talvitie
90
Lewis Holtby
99
Daniel Bielica
1
Roy Kortsmit
6
Casper Staring
8
Clint Leemans
11
Raul Paula
15
Enes Mahmutovic
20
Fredrik Oldrup Jensen 
21
Jayden Candelaria
26
Pepijn Reulen
31
Kostas Lamprou
55
Brahim Ghalidi

PEC Zwolle

1
Jasper Schendelaar 
6
Tristan Gooijer 
2
Sherel Floranus
3
Olivier Aertssen
4
Anselmo García MacNulty
10
Koen Kostons
16
Tom de Graaff
19
Jan Faberski
22
Kaj de Rooij
25
Thijs Oosting
28
Simon Graves
30
Ryan Thomas 
35
Jamiro Monteiro
7
Shola Shoretire
11
Dylan Mbayo
20
Gabriël Reiziger
21
Samir Lagsir
26
Jadiel Pereira da Gama
29
Thomas Buitink
34
Nick Fichtinger
39
David Voute
41
Duke Verduin
42
Dylan Ruward
ms21081377649[1]

Ook een wedstrijd van NAC bijwonen?

Wil jij een keer een Avondje NAC bijwonen? Dat kan! Klik op de button hieronder en bestel je tickets.

vriendenloterij
soccernews3