NAC heeft zaterdagavond onder toeziend oog van een van de grondleggers van het Avondje NAC met 2-2 gelijkgespeeld.
18 okt 2025
Sydney van Hooijdonk zet NAC in de eerste helft tegen PEC Zwolle met twee doelpunten op het goede spoor, maar ziet de tegenstander in de tweede helft langszij komen.
De avond is een ode aan de eerste avondwedstrijd van de club onder kunstlicht van 27 december 1975. Bob Maaskant verzorgt de toss. “Mijn spelers gingen met geslepen ijzeren noppen en als wilde koeien de wei in,” memoreert de oud-trainer voorafgaand aan de wedstrijd in een interview.
Na zijn toss volgen de selectiespelers van Hoefkens zijn historische voorbeeld. Althans voor een helft. Al na twee minuten moet de keeper van PEC naar adem happen na een schermutseling in zijn doelmond.
NAC blijft na die eerste stoot de dienst uitmaken, maar twee gevaarlijke corners vinden hun uiteindelijke doel niet. Ook halverwege de eerste helft, wanneer de aanval van NAC voor even een Europese topploeg imiteert, blijft een score uit. Een handje van keeper Schendelaar voorkomt een doelpunt van Nassoh.
Een kwartier voor rust wordt een voorzet van Lewis Holtby van de lijn gehaald en groeit in alle hoeken van het Rat Verleg Stadion het geloof dat de voorsprong een kwestie van tijd is. Een minuut later is het zover, wanneer Van Hooijdonk zichzelf vrij kapt en uit de tweede linie onberispelijk raakt schiet.
NAC is hierna ontketend en PEC is totaal de weg kwijt. De 2-0 valt uit een penalty na een overtreding van Jan Faberski op Boy Kemper. Het is de tweede van Van Hooijdonk, die daarmee zijn onofficiële doelpuntenaantal opkrikt naar 6 stuks.
Toch is dat niet het einde van een fraaie avond. Net voor rust doen de Zwollenaren iets terug en dat brengt de tribunes terug op aarde.
NAC is hierna geen schim van zichzelf. Van Hooijdonk lijkt na de pauze zijn hattrick binnen te hengelen, maar voor de zoveelste keer wordt een fantastisch doelpunt afgekeurd vanwege buitenspel. Dat geeft ruimte aan de bezoekers om zelf het spel te maken. Twee dotten van kansen worden geneutraliseerd, waardoor de gelijkmaker uit blijft.
NAC roept hierna de problemen over zichzelf af. PEC, dat voor de rust rijp is voor de slacht, maakt een opzienbarende wederopstanding. De gelijkmaker komt van de voet van Jamiro Monteiro.
Het zelfcorrigerende vermogen moet van drie wissels komen. Lucassen, Leemans en Paula mogen de laatste tien minuten orde op zaken brengen. De omzettingen lijken effect te hebben, want opeens is het NAC weer dat de dienst uit maakt. Kemper trapt in deze fase van dichtbij over. Talvitie schiet van dichtbij net naast.
Het is de opmaat naar een spannend slot. Van Hooijdonk krijgt in de slotminuten een vrije trap over de muur, maar keeper Schendelaar gunt de spits van NAC de kroon op zijn werk niet. Tot overmaat van ramp kopt Hillen in de allerlaatste speelseconden van dichtbij naast.
NAC moet er aanstaande vrijdag alweer staan. De formatie reist dan af naar SC Heerenveen. De wedstrijd in Friesland start om 20 uur.
In de NAC-podcast ‘De Bespreking’ praten we wekelijks bij met NAC-hoofdtrainer Carl Hoefkens. Tijdens het seizoen bespreken we iedere week het gespeelde duel, de aankomende wedstrijd en de stand van zaken op het BO Infra Trainingscomplex van NAC in Zundert. Deze week:- Hoe is NAC de...
29 oktober 2025 komt Heracles Almelo op bezoek in het Rat Verlegh Stadion voor de eerste ronde van Eurojackpot KNVB. Om 20:00 uur gaat de bal rollen in Breda. In dit bericht lees je alles over hoe je je stoel kunt terugkopen voor dit duel.
Om NAC bereikbaar te houden voor iedereen is de club in...
Internationals NAC | Optredens voor Balard, Mahmutovic en Talvitie
Tijdens de voorbije interlandperiode zijn Max Balard (Australië), Enes Mahmutovic (Luxemburg), Juho Talvitie (Finland O21) en Jayden Candelaria (Curaçao) op pad geweest met hun nationale teams. Lees in dit overzicht meer over hun prestaties. Max Balard
Balard werkte in de Verenigde Staten (2-1...