Feiten & weetjes NAC - Vitesse
De Parel van het Zuiden maakt zich op voor het laatste Avondje NAC van dit seizoen. Zaterdag komt Vitesse op bezoek in een gebruikelijk uitverkocht Rat Verlegh Stadion. Mede dankzij Opta hebben we een aantal unieke feiten en weetjes over dit treffen voor u klaargezet.
- Beide ploegen troffen elkaar tot dusverre 51 keer in de Eredivisie. Daarvan wonnen de Arnhemmers er 21, NAC 11 en eindigden er 19 in een remise.
- NAC maakte haar rentree in de Eredivisie tegen de ploeg die zaterdag op bezoek komt in Breda. In De Gelredome werd met 4-1 verloren. Het eerste Eredivisiedoelpunt van dit seizoen voor NAC werd gemaakt door Thierry Ambrose.
- Tussen 2008 en 2011 wist NAC 7 opeenvolgende wedstrijden ongeslagen af te sluiten tegen Vitesse. De ploeg uit Arnhem mag nu met een soortgelijke eer strijken. Vanaf 2011 (8 opeenvolgende wedstrijden) lukte het de Bredanaars niet om als winnaar van het veld te stappen.
- De eerste zeven thuiswedstrijden ooit in de Eredivisie tussen NAC en Vitesse (1977-1997) resulteerden in een gelijkspel. Op 22 april 1998 kwam er voor het eerst een winnaar uit: de Arnhemmers versloegen de Bredanaars met 1-3.
- NAC verzond dit Eredivisieseizoen minstens honderd passes minder die bij een teamgenoot op de vijandelijke helft eindigden dan elke andere ploeg (3705).
- Sinds het Eredivisiedebuut van Sadiq Umar kon men, op basis van Expected Goals, alleen van Klaas-Jan Huntelaar meer Eredivisiegoals verwachten (6,0) dan van de Nigeriaan (5,5).
- Vitesse kwam niet tot scoren met de laatste 47 schoten in de Eredivisie, uit de 47 doelpogingen daarvoor in de competitie waren de Arnhemmers zes keer trefzeker.
- Vitesse incasseerde relatief gezien de minste tegentreffers uit standaardsituaties van alle Eredivisieploegen dit seizoen (20% - 8 van 32).
05 apr 2018
Ook een wedstrijd van NAC bijwonen?
Wil jij een keer een Avondje NAC bijwonen? Dat kan! Klik op de button hieronder en bestel je tickets.