Sluiten

Laat de bekerwedstrijd in Barendrecht maar liever geen maatstaf zijn. NAC ging in de schaduw van De Kuip met 2-1 onderuit. De Bredanaars hebben dat vooral aan zichzelf te wijten. Zonder passie en strijd blijft elk duel spannend en de topamateurploeg profiteerde daarvan. Ook Heracles kende een spannende bekerpot, maar wist uiteindelijk wel te winnen bij een amateurclub. Hiermee poetste het in ieder geval de bittere nasmaak van de verloren derby tegen FC Twente weg.

Erve Asito is lastig terrein voor NAC. NAC verloor elk van de laatste vier ontmoetingen uit bij de Tukkers. Het laatste duel dateert van bijna precies twee jaar geleden. NAC verloor toen afgetekend met 5-1 in de Keuken Kampioen Divisie. Die nederlaag bleek voor Heracles Almelo geen uitschieter, want de ploeg werd dat seizoen overtuigend kampioen. Eén seizoen na een schokkende degradatie kwam de ploeg zo weer terug naar het hoogste niveau, één seizoen voordat NAC dat deed.

De jaren daarvoor golden de Heraclieden lange tijd als een stabiele middenmoter in de Eredivisie en deed de formatie zelfs mee om Europees voetbal. In 2017 en 2019 bleven de punten tussen Heracles en NAC ook in Almelo. Tijdens seizoen 2013-2014 leidde een 6-1 nederlaag het ontslag in van toenmalig hoofdtrainer Nebojsa Gudelj. Uit dat jaar dateert ook de laatste winst van NAC uit bij Heracles. Goals van Buijs en Poepon beslisten de wedstrijd toen in het voordeel van de ploeg uit Breda.

Heracles speelt haar beste wedstrijden in eigen huis. Thuis verloor het alleen in de openingswedstrijd tegen PSV en (meer recent) tegen Ajax, alhoewel die wedstrijd uiteindelijk een 3-4 spektakelstuk werd. De spitsen die regelmatig in het oog springen en alle drie over scorend vermogen beschikken zijn Jizz Hornkamp (ex-Heerenveen en ex-Willem II), Mario Engels (ex-Sparta en ex-Roda JC) en club topscorer Luka Kulenovic (4 goals reeds). Het trio wordt vooral bediend door spelmaker Shiloh ’t Zand, die wordt gehuurd van Feyenoord en vorig seizoen de grote revelatie in de KKD was bij FC Dordrecht. ’t Zand is met zijn versnellingen, technische bagage en doelpunten een eye-catcher.

Heracles Almelo heeft een brede selectie met een opvallend sterke en ervaren bank. Voormalig aanvoerder Justin Hoogma (ex-Hoffenheim) start doorgaans niet in de basis. En ook de ervaren Kelvin Leerdam (ex-Feyenoord), middenvelder Jordy Bruijn (ex-Ajax en ex-Heerenveen) en clubheld Thomas Bruns heeft trainer Erwin van der Looij als luxe achter de hand.

Bij Heracles keert aanvoerder De Keersemaecker terug van een schorsing. Bij NAC ontbreekt de aanvoerder juist. Jan van den Bergh pakte tegen RKC zijn vijfde gele kaart in tien wedstrijden. Naast de geblesseerde Valerius betekent dat dat trainer Carl Hoefkens heel wat aanpassingen moet gaan doen in de basis van de verdediging.

NAC wil na woensdagavond de rug rechten om het grotere doel van handhaving verder handen en voeten te geven in het verre Almelo. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Kamphuis.

ms21081377649[1]

Ook een wedstrijd van NAC bijwonen?

Wil jij een keer een Avondje NAC bijwonen? Dat kan! Klik op de button hieronder en bestel je tickets.