Onze Parels: NAC O16 stoot Koploper FC Den Bosch van de troon
Afgelopen weekend boekte NAC O16 een indrukwekkende overwinning op de koploper en steeg daarmee naar de tweede plaats in de competitie. Daarnaast behaalde NAC O17 een belangrijke overwinning in de nacompetitie tegen de Dordtenaren. Ook de O13 en O12 wisten hun wedstrijden te winnen.
27 nov 2024
NAC O21 – Feyenoord O21: 1-4
Feyenoord laat al snel zien waarom zij bovenaan in de competitie staan; een bliksemstart resulteert in het eerste doelpunt van de wedstrijd door de Rotterdammers. De thuisploeg herstelt zich snel en verdient in minuut 25 een strafschop, die ze goed binnenschieten. Niet veel later zijn het ook de bezoekers die het vanaf elf meter mogen proberen en hiermee de voorsprong herpakken. Kort daarna fluit de scheidsrechter voor rust.
Na een minder begin van de tweede helft weten de Rotterdammers opnieuw het net te vinden: 1-3. Hoewel de Bredanaars voldoende kansen creëren, lukt het hun niet meer om de aansluitingstreffer te vinden. In de laatste minuten maakt Feyenoord nog de 1-4 en stelt daarmee de overwinning veilig.
Woensdag 27 november neemt NAC het in Hengelo op tegen FC Twente / Heracles Almelo O21. Om 15:00 uur gaat de bal rollen.
SC Heerenveen O19 - NAC 019: 2-1
Voor de ploeg van Marcel van der Sloot staat een moeilijke taak te wachten tegenover het sterke SC Heerenveen O19, dat zich als de nummer twee op de ranglijst bevindt.
Hoewel de thuisploeg sterk in balbezit blijft, komt de eerste grote kans van NAC, maar Wis Treffers krijgt de bal niet achter de keeper. Het zijn uiteindelijk de Friezen die in het eerste kwart van de wedstrijd twee keer het doel vinden. Het eerste doelpunt komt na een dieptebal die de verdediging niet goed weet weg te werken. Vier minuten later werkt Heerenveen de bal opnieuw binnen, waardoor NAC na nog geen 25 minuten spelen tegen een 2-0 achterstand aankijkt. Kevin Schakel schiet de aansluitingstreffer kort daarna binnen, waarmee NAC met een 2-1 achterstand de rust opzoekt.
NAC start de tweede helft als heer en meester, waarbij de bezoekers geweldig voetbal laten zien. 45 minuten zijn verstreken, maar NAC blijkt uiteindelijk in de eindfase tekort te komen. De scheidsrechter blaast dan ook het laatste fluitsignaal, ondanks het feit dat NAC in de tweede helft veel beter spel liet zien.
Zaterdag 7 december hervatten de Bredanaars de competitie in het duel tegen Helmond Sport. Zij staan momenteel derde in de competitie, met zes overwinningen uit twaalf wedstrijden.
FC Dordrecht O17 - NAC O17: 1-4
NAC begint, op de eerste vijf minuten na, goed aan de wedstrijd. Met de juiste bezetting komen de bezoeker weinig in de problemen en domineren zij veelal de wedstrijd.
De Dordtenaren lijken NAC nog te verrassen met een dieptebal, maar de verdediging reageert gelukkig goed. NAC weet daarna vier keer het net te vinden; waarvan Pepijn Reulen het tweede doelpunt, na een mooie aanvalsopzet, mooi binnentikt. De thuisploeg weet echter ook hun naam op het scorebord te plaatsen, na een fout in de opbouw van NAC. De stand bedraagt 1-4 na 40 minuten spelen.
FC Dordrecht zet in de tweede helft veel druk, maar dit verandert het spelbeeld niet genoeg om voor de thuisploeg tot grote kansen te komen. NAC krijgt deze helft juist meerdere malen de kans om het slotakkoord te geven, maar deze kansen eindigen in de handen van de keeper. De ploeg van Brian Groeneweg speelt de wedstrijd daarna prima uit, ondanks enkele schoonheidsfoutjes.
Vandaag treedt NAC nog aan tegen de hekkensluiter van de nacompetitie, FC Den Bosch.
FC Den Bosch O16 – NAC O16: 0-1
Met FC Den Bosch als koploper, staat een cruciale wedstrijd te wachten voor de O16 van NAC. De ploeg van Daniel van der Meulen speelde eerder al twee duels tegen de Bosschenaren, waarvan ze beide keren verloren.
NAC start de kraker met volle kracht, met de kans om de tweede plek over te nemen bij winst. De bezoekers zijn hierbij beter georganiseerd, dan in de vorige twee duels tegen de huidige koploper. Dit vanwege het goed positie kiezen van de middenvelders. Ondanks de goede start slaagt NAC er niet in om het welverdiende eerste doelpunt te scoren.
De tweede helft begint met hoge druk van NAC. Door middel van twee diepen spitsen, dwingen ze Den Bosch tot de lange bal. Deze ballen winnen de Bredanaars vrijwel allemaal, waardoor NAC de wedstrijd goed in handen houdt. Uiteindelijk geven de bezoekers vanuit een aanval door het midden de bal perfect op het hoofd van Alpha Diallo, die de bal uitstekend binnenkopt (0-1).
Na dit doelpunt pakt NAC de volledige controle, wat leidt tot meerdere grote kansen: een bal belandt tegen de lat en de keeper van Den Bosch redt meerdere schoten. NAC zoekt meer grip en schakelt over naar een 5-3-2-formatie. Deze aanpak werpt zijn vruchten af en de Bredanaars verlaten uiteindelijk verdiend het veld met drie punten.
Alexandria’66 is de volgende tegenstander voor NAC O16. De club uit Rotterdam behaalde maar zeven punten uit twaalf wedstrijden, waardoor zij zich onderaan de tabel bevinden.
NAC O14 – Feyenoord O14: 2-2
Op het Heksenwiel schieten de koplopers uit Rotterdam al binnen acht minuten hun eerste treffer tussen de palen. Een begin waar de ploeg uit Breda niet op hoopte. Door onrustig spel lijkt Feyenoord opnieuw het doel te vinden, maar de scheidsrechter keurt het doelpunt af wegens buitenspel. Na deze twee momenten komt NAC weer terug in de wedstrijd, waar de druk goed wordt weerstaan door de opbouw via het vinden van de vrije backs. Het staat achterin dan ook sterk, met meerdere veroveringen in de as. Feyenoord probeert regelmatig via de lange bal door te breken, maar NAC voorkomt dit door de bal snel af te pakken met goede druk. Kort voor rust brengen de Bredanaars de score weer op gelijke hoogte; 1-1 is de stand voor rust.
NAC opent de tweede helft met meer energie dan in de eerste en zet direct druk. Dit leidt tot een dieptebal achter de laatste linie, gevolgd door een teruggetrokken voorzet die de spits beheerst afrondt. Feyenoord kiest er hierna voor om met vier aanvallers te spelen, wat leidt tot overheersende druk vanuit de Rotterdammers. Het zijn uiteindelijk toch niet de lange ballen die zorgen voor gevaar, maar een fout in de opbouw leidt rechtstreeks tot de gelijkmaker: 2-2.
In de slotfase weet de keeper van Feyenoord een indrukwekkende redding te leveren op een gevaarlijke uithaal, waarna beide ploegen geen grote kansen meer creëren tot aan het laatste fluitsignaal.
Door dit gelijkspel verliest Feyenoord voor de tweede keer punten in deze competitie, wat het een indrukwekkende prestatie maakt. Over twee weken neemt NAC O14 het op tegen Excelsior Rotterdam O14.
NAC O13 - VVV O13: 3-1
NAC begint de wedstrijd ijzersterk en verrast VVV-Venlo door de hoge druk uitstekend uit te voeren, waarmee ze de tegenstander overklassen. Mede door een goed veldspel weet de thuisploeg een significant aantal kansen bij elkaar te spelen, waarvan hier twee uiteindelijk het net treffen; beide doelpunten vallen binnen twaalf minuten. Kort voor rust schieten de bezoekers de aansluitingstreffer, waarna beide ploegen niet veel later de kleedkamers opzoeken.
De tweede helft blijkt vrijwel identiek aan de eerste helft. NAC laat een veel hogere intensiteit zien dan VVV-Venlo, met wederom vele kansen tot gevolg. Het is dan ook in minuut 61 opnieuw D’Jhaylènce Pique die het net vindt en hiermee het slotakkoord geeft.
Komende duel treden de Bredanaars aan tegen de koploper Ajax. De Amsterdammers wonnen 25 van de 11 wedstrijden, waarmee ze vier punten losstaan van de nummer twee, PSV.
VVV-Venlo O12 - NAC O12: 3-17
De ploeg van Wiebe de Haan begint de wedstrijd goed. Ze voeren het plan om hoge druk te zetten goed uit, waardoor ze de bal vaak op de helft van de tegenstander afpakken. De bezoekers komen dan ook met veel kansen, waarvan NAC er veel benut. De Bredanaars blijven de gehele wedstrijd dominant en winnen uiteindelijk overtuigend.
Zaterdag 7 december speelt NAC O12 tegen Roda JC O12 op Sportpark Kaalheide.
NAC O11-1 - NEC O11: 4-8
NAC heeft deze wedstrijd duidelijk het meeste balbezit. De Bredanaars spelen eveneens goed over de druklijnen heen, maar missen snelheid en overzicht in de eindfase. In de verdediging dwingen ze N.E.C. naar de zijkanten en herstellen ze zich na enkele foutjes achterin.
Al met al is het de meest balbezit rijke wedstrijd van het seizoen. Volgend weekend speelt NAC O11-1 niet, maar op 7 december neemt de ploeg het thuis op tegen De Graafschap O11.
NAC O11-2 – TVC Breda O11: 1-4
De ploeg van Lorenzo Hunten komt door het opbouwende spel van TVC weinig tot het zetten van druk. De thuisploeg sluit de eerste helft dan ook af met twee tegendoelpunten. Ook in de tweede helft incasseert NAC twee doelpunten. In de slotfase scoren de Bredanaars nog de 1-4, maar dit heeft uiteindelijk weinig invloed op de uiteindelijke uitslag.
Komende zaterdag speelt NAC O11-2 tegen Baronie O11-2.
Ook een wedstrijd van NAC bijwonen?
Wil jij een keer een Avondje NAC bijwonen? Dat kan! Klik op de button hieronder en bestel je tickets.